Montaż blokad alkoholowych

Zgodnie z nową Ustawą osoby, którym zatrzymano prawo jazdy z powodu prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu, po połowie okresu nałożonej kary mogą ubiegać się o dalsze wykonywanie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową” składając odpowiedni wniosek do Sądu, który orzekał w I instancji. Warunkiem jest montaż w pojeździe blokady alkoholowej.

Podstawowym zadaniem urządzenia jest wymuszenie badania trzeźwości u kierowcy przed uruchomieniem pojazdu. Uruchomienie samochodu staje się możliwe, gdy wynik badania nie wskaże przekroczonego dopuszczalnego progu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Blokady alkoholowe są bezinwazyjne dla elektroniki pojazdu oraz proste w montażu. Z powodzeniem można je instalować w pojazdach fabrycznych, posiadających gwarancję lub w pojazdach, których gwarancja już wygasła.

Montaż w serwisie Pit Stop to koszt od 500zł netto. Dokładna kalkulacja jest możliwe dopiero po podaniu modelu pojazdu, czasami będzie konieczna weryfikacja auta w naszym serwisie, aby zaproponować finalny koszt montażu urządzenia.

blkada alkoholowa

  • Facebook
  • Google+